Z tofu živa nebudu

13. března 2011 v 15:15 | nohavrukavu |  myslím si...
Předsevzala jsem si, že se budu snažit ke každému týdennímu tématu (které zadává bůh ví která hlava pomazaná) vždycky něco napsat. Téma tohoto týdne je vegetariánství, což je pojem, který se mnou nemá nic moc společného. Ne že bych neměla ráda zeleninu, ale taky se na druhou stranu vůbec nedá říct, že bych nesnášela maso. A o vegetariánství jako takovém si myslím, že to není zrovna nejprospěšnější věc pro tělo ani pro záchranu světa.
No ano, vezměte si, že člověk je od přírody všežravec. Slyšíte to tam? Všežravec… Máme prostě jíst všechno, co se dá, když to zjednoduším - tedy i maso. A když se někdo rozhodne vzdát se propečených steaků a svíčkových a roštěných a tak dále, nejenže se vzdává řekněme bohatých gastronomických zážitků, ale také ochuzuje své tělo. Je známo, že maso obsahuje plno bílkovin a dalších prospěšných látek. I když nejsem na tyto věci žádný odborník, řekla bych, že logicky potom musí všechny ty živiny vegetariánům chybět, ne?
No a možná vám moc nesedí moje zmínka o záchraně světa v souvislosti s vegetariánstvím. Hned vám to vysvětlím. Nedávno jsem někde na internetu viděla fotky lidí v orvaném oblečení pochodujících ulicemi města. Protestovali kvůli zabíjení zvířat. Chtěli přilákat k vegetariánství více lidí, chtěli zachránit plno nevinných životů ubohých zvířátek. Tak trochu se snažili spasit svět nebo co. Tak trochu mě napadlo, zda jim ta zelenina malinko nezaplevelila mozek… Podle mě se tímto způsobem mohou těžko zasadit o lepší životní prostředí (nebo o co tu bojují), když se budou stavět proti přírodě!
Teď to vypadá, že jsem zapřisáhlá odpůrkyně vegetariánů. To ale vůbec není pravda! Můj názor na vegetariánství je zkrátka jednoznačný, ale proti lidem, kteří se rozhodli trápit se nad sójovým pseudomasem, tedy proti vegetariánům, nemám vůbec nic. Myslím si totiž, že by měl každý člověk tolerovat názory, volby, víru a další tyto choulostivé věci druhých - do té doby, než to nějakým způsobem nezačne ubližovat jiným.
Ke konci se chci zmínit ještě o jedné věci, i když to není kdovíjaké moudro. Vlastně to s moudrem nemá nic společného, je to jenom takové zasnění: když jsem přemýšlela, o čem bych mohla v souvislosti s vegetariánstvím psát, vytanula mi v mysli mimo jiné věta z Twilight… Edward vysvětloval Belle, že on a jeho rodina jsou "něco jako vegetariáni". Okamžik, ve kterém mi tato věta prolétla myslí, odstartoval lavinu romantických myšlenek přímo uprostřed mé hlavy… A víte, co mě na tom všem nejvíc dostává? Přece Edward! Silný a nebezpečný upír tolik lačnící po Bellině krvi. Svou touhu těžko zvládá, ale protože ji miluje a v životě by jí neublížil, radši sám trpí, potlačuje svou přirozenost a šílí žízní, dokud se toho nadobro nezbaví. Kvůli ní… Je to přece tak krásné! Kolik toho udělal pro jejich lásku…! Tohle je podle mě ta nejkrásnější, nejnebezpečnější a nejnelogičtější forma vegetariánství. Tu bych možná i brala! Ale na druhou stranu, měla bych nechat svého protějška, aby takto popíral svou přirozenou stránku? Ale to jsem zase trochu odbočila.
Teda… a prý že k vegetariánství nemám vůbec co říct!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 darken darken | 13. března 2011 v 16:20 | Reagovat

Ano, ano, tolerujeme vegetariány i fanatické fanoušky Twilightu. x)
Ale souhlasím s tím, že vegetariánstvím se svět nespasí. Když si člověk odpustí flákotu, protože "meat is a murder!", nic se tím nezachrání, dobytek, který se pěstuje v obrovských výkrmnách a o trávě se mu ani nesní se dál bude odvážet na jatka po milionech. Nehledě na to, že většina "steaků" pochází přesně z takových "nepřírodních" zdrojů, které byly vypěstovány asi stejně jako zelenina. :-?
Osobně mi přijde, že lidi k vegetariánství vede buď naprostá neznalost (viz výše) nebo dětinská lítost nad roztomilými králíčky, kuřátky a telátky (či dokonce obojí). Nu, na pekáči už sice nejsou tak roztomilí, ale o to lépe chutnají. (To jsem napsala krutě.):D

2 nohavrukavu nohavrukavu | 13. března 2011 v 19:45 | Reagovat

No... Není co dodat! ;-)

3 Dasa Dasa | 13. března 2011 v 20:50 | Reagovat

Krásné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama